Диви Торо изгледа неверојатна и има Шпански коридата тема со волшебна аудио. Торо и Матадор пријатели претвори ривали. Но, тоа не е толку лош за бикот тука како што е помоќен од Матадор во овој најдобрите слотови Велика Британија се задржи она што ќе победи процеп.

<;

За програмери

Развиена од страна на Никта (ELK), ова е најдобро слотови Велика Британија се задржи она што го победи слот. Никта има развиено повеќе 200 казино игри во изминатите дваесет години. ELK се постави како експерт во областа на онлајн казино игри развој.

Best Slots Payouts

За играта

Оваа игра е пет ролна слот со 178 начини да се победи и да се репродуцира од 20p да 100 да се вртат. Гордите Торо и неговиот противкандидат, матадорот се лице в лице во овој еп конфронтација меѓу најдобрите пријатели на промени во заканувачки ривали. црвени рози, избоден портокали, Шпански стил фанови страна, злато, сребрени и бронзени монети се симболи на репортажите. матадорот, како и Торо, се диви симболи во ова најдобро слотови Велика Британија се задржи она што го победи слот.

Диви Торо

Другите функции вклучуваат:

  1. Торо Одење Диви- Торо диви симбол се појавува на ролна пет ќе се активира оваа функција,. Торо менува од ролна да ролна кон лево за да ви даде повторно се вртат за секоја промена. Можете да добиете четири повторно се врти како оваа функција продолжува до Торо пристигнува во ролна еден.
  2. Торо збеснува- Тоа е контролирано од слетување на Матадор насекаде во поглед во текот на Торо Одење Диви функција. потоа Торо обвиненија кон сите матадори и остава трага на дивините за следната повторно се вртат.
  3. Matador Повторно спин предизвик- Слетување три матадори на три средни ленти на истата спин ќе го извести оваа функција. Во текот на функција, Matador симболи остане фиксен со сите од нив со доделување на уште еден спин. Значи во вкупно, ти се три повторно се врти. Сепак слетување екстра матадори за време на ре-вртења ќе добие уште еден повторен вртење за секоја Матадор што се јавува. Оваа функција ќе заврши само кога сите повторно се врти работи или ако Торо победи сите матадори.
  4. Единствен бонус карактеристики заедно со одлична графика и примамливи саундтракот направи ова најдобро слотови Велика Британија и можеш да се задржи она што го освои.

резиме

Диви Торо не само доаѓа со голем бонус функции, но, исто така, изгледа фантастично. Ова е високо вреднувано игра и доаѓа со RTP од околу 96.40%