Најдобриот дел за мобилни слот игри е тоа што можете да ги игра на компјутер, како и на вашиот мобилен телефон. Театар на ноќта е една таква игра врз основа на темата на магичен шума со убави цвеќиња, светулки целиот и огромни дрвја кои се направи патот за мали реката поток. Целата сцена изгледа магично. Вие би сакале искра и сјај во воздухот. Во овој прекрасен слот, ќе бидете во можност да се обложи со толку ниско, како 25p и да се зголеми уделот на целиот пат до £ 250 за секоја спин.

За инвеститорот на театар на ноќта

Ова чудо мобилни игра слот беше развиена од страна Никта (Следна генерал), познатиот бренд во онлајн казино игри индустрија, бидејќи во последните две децении. Тие се креатори зад стотици феноменално слотови и други казино игри.

Best Slots Payouts  ;

За играта

There are beautiful symbols in this mobile slot game and they are the sparkling &; блескав птица, розова цвет и магично блескав пеперутка, а птицата е на врвот плаќаат симбол со 400 пати вашиот удел на пет од неговите настапи на најсилниот payline. Црвениот Бисер срцето, виолетова дијамант дијамант, Зелениот клуб дијамант и сини лопата дијамант се симболи на ниска вредност од карти за играње. Срцето и дијаманти плати 50 пати додека клубот и лопата плати 35 пати на пет симбол победи. Има само еден бонус симбол во оваа игра и тоа е украсена рамка со диви напишано повеќе од тоа во чисто злато.

Диви Функција: Дивите симбол во овој мобилен Слот за игра е украсена рамка и таа ги опфаќа сите симболи на отворот. Ова се појавува на сите ленти, освен една и пет и сите три диви слетувања активирате функцијата растера.

Слободен врти Растера: Кога три диви симболи се појавуваат во текот на база на игра, ќе бидат доделени шест слободни врти. Во текот на овие вртења, третиот ролна станува наредени дивината што го отвори патот за различни големи победи и гарантира победа во сите 6 вртења.

резиме: Со многу изненадувања и огромна комбинации победа во слободен врти, овој мобилен Слот за игра е еден вид на тоа што вие не сакате да ја пропуштиме. Со неколку вртења, лесно може да се очекува да се направи голем профит од страна на крајот на денот.